• ورود
  • سبد خرید شما خالی است.

💥چرا اگر «مجازی نویسی» ندانیم کمتر خوانده می‌شویم؟

👈هر رسانه و هر کسب و کاری که در اینترنت فعالیت می کند باید قبل از هر چیز اصول «مجازی نویسی» را بداند. اگر شما سایتی دارید که قرار است محتوایی را به مخاطبانتان منتقل کند باید حتما با اصول نوشتن و نگارش در اینترنت آشنا باشید.

این اصول به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

1⃣درست نویسی بر اساس دستور زبان فارسی

2⃣درست نویسی بر اساس اصول سئوی محتوایی

✅استفاده نادرست از واژگان فارسی در مطالب منتشر شده در فضای اینترنت، کم کم در حال از بین بردن دستور صحیح زبان فارسی است. ما در این کارگاه به شما آموزش می دهیم چگونه مطلبی بنویسید که هم منطبق بر دستور زبان فارسی باشد و هم برای مخاطبین اینترنتی جذاب باشد. مطمئن باشید «صحیح نویسی» باعث جلب اعتماد دو چندان مخاطبین به سایت شما می‌شود.

✅باید بدانید که فقط درست نوشتن برای دیده شدن محتوای شما کافی نیست و باید از اصول سئوی محتوایی هم در کارتان استفاده کنید. بگذارید این مطلب را با مثالی شرح دهیم:
فرض کنید شما در میهمانی، کلاس درس و یا محل کار خود هستید و نیاز پیدا می کنید درباره موضوعی اطلاعاتی کسب کنید. اولین کاری که می‌کنید چیست؟
طبیعتا اولین کار این است که آن موضوع را سرچ کنید.برای سرچ کردن سراغ کدام سایت می‌روید؟
احتمالا پاسخ شما سایت گوگل است. حالا شما بر روی کدام یک از گزینه هایی که برایتان نمایش داده است کلیک می کنید؟ آیا به صفحه ۵ ام گوگل هم سر می زنید؟ به نظر می رسد شما در همان نتایج ردیف های اول صفحه نخست سرچ گوگل پاسخ خود را پیدا خواهید کرد.

✅جمله معروفی است که می‌گوید بهترین مکان برای پنهان کردن هر چیزی صفحه دوم گوگل است چون کسی به آن سر نمی زند! و دقیقا نکته بر سر همین سر زدن ها و سر نزدن هاست.

✅جالب است بدانید که اکثر سایت ها بیش از ۷۰ درصد ورودی خود را از طریق سرچ یا به عبارت بهتر از طریق گوگل کسب می‌کنند. پس هر سایتی بتواند در صفحه اول و در سه ردیف اول آن بیاید از سایر رقبا سبقت گرفته است.

✅به تکنیک هایی که باید بر روی محتوای خودتان انجام دهید تا باعث شود سایت شما در کلمات کلیدی مد نظرتان در صفحه اول سرچ گوگل بالا بیاید سئوی محتوایی گفته می شود.

✅می‌توان گفت درست نویسی بر اساس دستور زبان فارسی و درست نویسی بر اساس اصول سئوی محتوایی مکمل یکدیگر هستند و هر کدام به صورت مستقیم و غیر مستقیم باعث می شود مطالب شما بهتر دیده و خوانده شود.

✅مثلا فرض کنید اگر کسی کلمه «تعمیر کولر»‌ را سرچ کند سایت شما به عنوان اولین گزینه به او پیشنهاد داده می شود اما وقتی وارد سایت می شود اطلاعات خاصی دستگیرش نمی شود و نمی تواند با محتوای شما ارتباط برقرار کند. پس خیلی سریع سایت شما را ترک می کند بدون این که برای شما فایده ای داشته باشد.

 

هدف از برگزاری این دوره این است که افراد طریقه نوشتن در فضای مجازی و این که نوشتن در رسانه های مکتوب چه فرقی با نوشتن در فضای مجازی دارد را یاد بگیرند. در مرحله بعدی نیز با روش های انتشار محتوای خود و تبلیغ آن در فضای مجازی آشنایی پیدا می کنند.

محتوا/ سرفصلهای دوره:

من هم می توانم بنویسم!؟

قبل از نوشتن چه باید بکنم؟

برای چه کسی می نویسم؟

مواد لازم برای خوش طعم شدن مطلب

تنه، شاخه و برگ یک متن خوب

سوژه مناسب را چگونه پیدا کنم؟

متن از من، کلمه از شما

لطفا متن مرا ببینید

مدت دوره: 4 ساعت

نحوه برگزاری:  1 کارگاه 4 ساعته

روز و ساعات برگزاری: 1شنبه 15 الی 19

تاریخ برگزاری: 97/02/23

 

 

نقد و بررسی دوره

نامعلوم

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

برگزار شده
  • پایان یافته
  • مدت دوره: 4 ساعت
0 دانشجو ثبت نام کرد
    تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کانون فرهنگی تبلیغی زیتون می باشد.